2013. gada 3. decembris

48 Crash – Suzi Quatro

You're so young, but like a hang up I'll be sad when you're old and you're gone

Kas ir pilnīgi drošs sekss? Lai noskaidrotu atbildi uz šo jautājumu, man bija jāsasniedz 50 gadu vecums un jādodas uz Usmu. Mums ir tāds paradums vasarā atvaļinājumu neņemt, dzīvot šeit uz vietas, un nedēļas nogalēs blandīties pa Latviju – vai nu pie radiem uz Latgali, vai pie draugiem dažādās vietās vai vienkārši nolūkot kādu ezeru, piesiet vējdēli auto uz jumta un pavadīt brīvdienas vizinoties ar dēli un piknikojot.

Šoreiz esam Usmā, kas ir apbrīnojama vieta neaprakstāmi skaistā ezera dēļ. Ilgi gudrojam, kur apmesties. Kempingu te ir baigi čum, bet mums gribas atrast kādu klusāku vietu. Beigās tādu atronam – Usmas Kristīgajā skolā. Ceļam telti un viens otru apsveicam par lielisko izvēli, jo vieta tiešām ir baigi nomaļa un klusa – tieši iepretī Morica salai. Sataisu dēli un mēģinu burāt šai salai apkārt. Drusku bailīgi, jo ezers ir nemaņā liels, un tā savādās formas un salu dēļ vējš ar dīvainām brāzmām var iepūst burā neparasti spēji, un tad ir ko turēt. Es neesmu nekāds vindsērfinga meistars, trapecē braukt vēl tagad neesmu iemācījies, bet noturēt buru tikai ar rokām nav viegli. Vienīgais par ko es esmu drošs, ka vienmēr spēšu atgriezties sākuma punktā – protams, ja jaudāšu noturēties uz dēļa.

Tā nu es mierīgi kreisēju, kad ieraugu, ka man pēkšņi virsū traucas regate – kādas 20-30 jahtas. Te iet vaļā kaut kādi mači, un neveiklā sērfotāja dēļ neviens netaisās zaudēt savu pozīciju. Kādreiz bērnībā man gadījās būt Biķerniekos skatīties motogonkas. Toreiz sagribējās nokļūt trases otrā pusē, bet, kad skrēju tai pāri, parādījās formulas. Es, protams, paspēju, bet ātrums, ar kādu tās tuvojās, bija vienkārši biedējošs. Nu, tagad ir līdzīgi – angļi teiktu very narrow escape, un tas atbilst patiesībai par visiem 100%. Jahtas padrāžas man garām vien pārdesmit metru no manis. Nolemju labāk burāt atpakaļ, jo vairāk saskrieties ar tām nevēlos.

Nometnē viss labi, ja neskaita, ka mums ir parādījušies kaimiņi. Neesam sajūsmā, jo gribējām vadīt vakaru divvientulībā. Tomēr šie izrādās ļoti jauki cilvēki. Tas ir kāds pārītis, kas visu dienu ir makšķerējuši, un tagad atdod mums daļu no sava loma – tas ir visai bagātīgs. Zives ir pat iztīrītas, mums atliek tikai tās mest uz oglēm un cept. Jūtamies lieliski – dzeram brīnišķīgu rīslingu un piekožam zives. Baigais miers un labsajūta.

Diemžēl ilgi tā neturpinās. Vakarā, kad jau sāk tumst, uzrodas bars jauniešu, kas apmetas turpat blakus mums, un sāk dzerstīties. Mēs guļam teltī, un dzirdam katru viņu vārdu. Negribas te pārāk izplatīties par tematu „tā mūsdienu sabojātā jaunatne”. Vien piebildīšu, ka par kvantu fiziku viņi nerunā un par renesanses glezniecību ne tik. Bagātīgi tiek lietoti folklorizēti izteicieni – ne latviešu valodā. No tiem mums brīžam vai ausis sāk svilt.

Tad gluži negaidot atskan skaļa mūzika – aptuveni simts metru attālumā no mūsu apmešanās vietas iet vaļā baļļuks. Vēlāk noskaidrojām, ka tie ir Usmas Svētki. Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem iemigt, nolemjam aiziet paskatīties, kas mums te ir. Vispār aina ir vienkārši satriecoša. Pirmais, ko ievērojam, ir pulciņš puslokā sēdošu jauniešu, kuriem katram rokā ir pa pudelei šņabja, kas tiek tukšots tieši no kakliņa. Arī mēs kādreiz mēdzām tā kopā sasēsties, lai iemalkotu alu, bet te tiek lietots ugunsūdens. Jā, pasaule savā evolūcijā ir spērusi platu soli uz priekšu. Nākamā lieta, kas uzkrīt mūsu acij ir orķestris, kas, pēc visa spriežot, arī ir pamatīgās burās. Kaut cik jēdzīgi viņi spēj nospēlēt tikai kādu populāru disko gabalu, bet tikko mēģina ko citu, mūzika aiziet galīgi šķērsām, un viņi ir spiesti pārtraukt. Tad viņi atgriežas pie tā vienīgā, ko prot.

Te mēs arī nonākam līdz stāstam par drošu seksu. Uz dejas grīdas kāda jaunule (tā uz gadiem piecdesmit) dejo ar plati smaidošu puisi, kuram trūkst 7-8 priekšzobu. Abi ir līdz nemaņai apdzērušies, un liekas, ka ar prātu – cik nu tā vispār ir atlicis – būtu gatavi nodarboties ar seksu tieši uz dejas grīdas. Tomēr fiziski tas nav iespējams pār mēru patērētā alkohola dēļ. Īsāk sakot, šīs viņu izdarības acīmredzot var saukt par pilnīgi drošu seksu – abi grib, bet ne viens, ne otrs nespēj.

Nedaudz savrup turas bariņš jauniešu, kuros nav grūti sazīmēt dienā notikušās regates dalībniekus. No redzētā viņi izskatās nedaudz samulsuši. Tomēr beigās vakars aiziet gluži labi. Orķestri aizstāj maģis, un mēs kopā ar Ingrīdu vēl dabonam kārtīgi izdejoties. Jā, kādreiz esot bijusi paruna – sargieties kuršu! Mūsdienās es drīzāk teiktu – sargies Usmas Svētku!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru