2013. gada 8. decembris

Blackbird – The Beatles

All your life
You were only waiting for this moment to arise.

Kā mēs visi dzīvotu, ja nebūtu izdomāts internāts? Es taču karājos Tīmeklī vai tur diena vai nakts. Kā mēs agrāk vispār varējām dzīvot? Jā, tā bija nožēlojama eksistence ar grāmatām, magnetofona lentām un nepārtrauktiem mēģinājumiem izzināt to, ko tagad varam nogūglēt pāris sekunžu laikā. Kā šodien atceros, man bija milzonīga klade, kur es cītīgi pierakstīju visus faktus par mūziku, kādi vien man bija zināmi. Katram izpildītājam bija atvēlēts zināms lapaspušu skaits, visvairāk, saprotams, Pink Floyd.

Tad atnāca internets. Mani šausmīgi fascinēja iezvanīšanās process. Šo skaņu es atcerēšos vienmēr. Gan signālu, kas aizgāja kaut kur izplatījumā, gan šņākšanu un krākšanu vienojoties klāt, kuru nomainīja klusums, un mani pārņēma orgasmam līdzīgas sajūtas – es esmu on-line! Es neapzināti to salīdzināju ar pacelšanos spārnos.

Pēc īpašo vietu apmeklēšanas, kur pulcējās 90% interneta lietotāju, tu sāc domāt, ko var darīt/iegūt no Tīmekļa. Google vēl nebija izdomāts, bet bija kaut kādi citi meklētāji, kas ļāva nonākt līdz man interesējošam saturam. Tad mana vecākā meita Lāsma saka, ka viņai skolā ir jāsagatavo referāts par putniem un vai ir iespējams izmantot internetu šādiem mērķiem. Kā nu ne! Es kā „labais tētiņš” steidzos sniegt meitai palīdzīgu roku, un prasu par kādu putnu viņa nolēmuse vākt materiālu. – „Par zīlītēm”, skan atbilde. Mēs abi nezinām, kā angliski ir zīlīte, un iesitam tulkotājā. – „Big tit”, esot tulkojums. Tajā brīdī man jau vajadzēja saprast, kas tūlīt sekos, bet es biju par kaut ko aizsapņojies, un kad Lāsma ievada meklējumu „Big tit”, nezin kāpēc tas tiek transformēts daudzskaitlī, bet uz ekrāna parādās milzīgs skaits dažāda izmēru sieviešu piena dziedzeru. Kaut kur tikai desmitajā ekrānā atradām arī informāciju par meklētajiem putniņiem.

Nebūtu šo atcerējies, ja kāda paziņa nebūtu savu FB attēlu nomainījusi uz zīlīti, un prasījusi, kas tas ir par putnu. Zinām kāds.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru